Український фонд соціальних інвестицій – один із найуспішніших проектів, завдяки якому вдалося досягти консенсусу між зовсім різними, часом навіть конфліктуючими інституціями – територіальною громадою, місцевою владою, українським урядом та західним інвестором. Про це заявив Заступник Голови Верховної Ради України, голова Наглядової ради Українського фонду соціальних інвестицій у 2005 році Микола Томенко під час прес-конференції в УНІАН.
Як відомо, Фонд соціальних інвестицій – це спільний проект Уряду України та Світового банку, що за напрямками діяльності та обсягами фінансування є одним із наймасштабніших у соціальній сфері України. Загальна сума інвестицій у соціальну сферу складає понад 70 млн. дол. Проект виконувався протягом 2002-2008 рр.
За словами Миколи Томенка, найбільш корисними для України стали інфраструктурні проекти, які мали на меті покращення якості соціальних і комунальних послуг у селах та малих містах (з населенням до 50 тис. чол.). “Такі проекти виконувались у найбільш соціально проблемних районах кожної області України і АР Крим. Фондом було реалізовано 676 таких проектів, вартість яких більше 55 млн. дол. Серед відреставрованих чи новозбудованих об’єктів – школи, дитячі садочки, ФАПи, сільські медичні амбулаторії, водогони, сільські дороги тощо”, – зазначив Микола Томенко.
Також, на його думку, ефективною є і формула фінансування УФСІ проектів, коли за рахунок Фонду оплачувалося до 90% вартості кожного проекту, а внесок територіальної громади становив не менше 10%. “При цьому сама громада мусила визначити перелік тих соціальних проблем, які треба негайно розв’язати, та погодити його з Фондом. Завдяки цьому успішно реалізовувались і соціальні послуги для вразливих груп населення – будувалися кризові центри, притулки, будинки групового проживання, міні-гуртожитки тощо”, – зауважив Микола Томенко.
Він зазначив, що задоволений співпрацею з Фондом у межах цього проекту і вважає, що об’єктивно, за результатами, Український фонд соціальних інвестицій – один з найбільш успішних проектів в частині соціального інвестування та реалізації потенціалу нашого суспільства через місцеву громаду.