Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що «соціальні ініціативи» Президента Віктора Януковича треба визначати як одноразову передвиборчу соціальну допомогу. Про це Віце-спікер сказав у середу, оцінюючи програму «Соціальні ініціативи Президента України», представлену Віктором Януковичем на минулому тижні.
Микола Томенко зауважив, що такий метод в Україні використовується вже не вперше. Він нагадав, що у свій час команда Прем’єр-міністра Віктор Януковича напередодні виборів виплатила так звану доплату пенсіонерам з розрахунку на прихильність виборців старшого покоління.
«Проблема нинішніх «соціальних ініціатив» Президента України, які влада вже встигла назвати історичними, полягає в тому, що досі ніхто достеменно не знає за рахунок чого, в який спосіб і коли вони будуть реалізовані», – наголосив М.Томенко. Віце-спікер пояснив, що з управлінської точки зору соціальні ініціативи правильно було б презентувати спільно з програмою економічного розвитку України та внесенням змін до державного бюджету України. «Натомість, попри всі обіцянки, на цьому тижні анонсованих змін до бюджету, ми очевидно не дочекаємося, оскільки у владній команді по-різному з точки зору цифр та інструментів розглядають можливість виконання цих ініціатив», – додав він.
Крім того, М.Томенко відмітив, що на фоні «соціального щастя», яке повинно чекати український народ, триває тотальне розкрадання державних коштів. Політик наголосив, що «чиновники місцевого рівня продовжують за бюджетні кошти купувати квартири приїжджим керівникам». Він додав, що це характерно для Черкащини, Житомирщини та інших регіонів.
«Ще більшою проблемою є те, що мінімальні соціальні зобов’язання держави навіть сьогодні не реалізовуються в багатьох регіонах», – сказав М.Томенко. Зокрема, зазначив він, очевидно вперше за 20 років в Києві зарплатню за лютий вчителям не встигли виплатити до 8 березня і почали виплачувати лише днями.
Микола Томенко також зауважив, що влада не дає відповіді коли будуть дофінансовані місцеві бюджети, які, за оцінками експертів, не здатні будуть протягом року повноцінно виконувати свої зобов’язання, зокрема перед охороною здоров’я та освітою, щонайменше у листопаді-грудні.
«І найважливіше – в Україні триває брутальний тиск на підприємців, які сьогодні не лише зобов’язані платити офіційні податки та терпіти численні побори, а й фінансово забезпечувати всі «соціальні ініціативи» місцевого чиновництва. Зрозуміло, що поки такі побори не зупиняться не варто говорити про функціонуючу реальну економіку», – наголосив Микола Томенко.
Заступник Голови Парламенту констатував, що влада не збирається економити на собі, натомість щоденно пропонує нові ініціативи як зібрати гроші з громадян: то податком на бездітність, то збільшенням штрафів для міліції.
«Сьогодні очевидно, що влада не здатна запропонувати реальну продуману соціальну політику», – наголосив Віце-спікер. «Ми не говоримо про те, що ініціативи Президента – це провокація та популізм, як донедавна очільники Уряду М.Азарова називали подібні проекти опозиції в соціальній сфері, але очевидно, що президентські соціальні ініціативи – це радше передвиборча одноразова допомога», – підсумував Микола Томенко.