У понеділок, в рамках проекту Фонду М.Томенка «Рідна країна» «Шляхами Тараса Шевченка», в Парламентській бібліотеці міста Києва Віце-спікер Микола Томенко презентував факсимільне відтворення «Альбому Тараса Шевченка 1845 року». У презентації також взяли участь автор наукового коментаря до «Альбому», відомий вчений Сергій Гальченко та народний артист України Анатолій Паламаренко.
Під час зустрічі з бібліотекарями заступник Голови Верховної Ради України позитивно оцінив те, що влада підтримує ідею 2014 рік оголосити роком Тараса Шевченка в Україні. Натомість, на його переконання, сьогодні необхідно активізуватися та подати всі документи для того, щоб ЮНЕСКО оголосило 2014 рік – роком Тараса Шевченка у світі. Микола Томенко додав, що «необхідно підготувати 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка в інформаційній стратегії: Шевченко для України і Шевченко для світу».
Водночас, він констатував, що «стратегія владної роботи направлена швидше на представлення Шевченка для влади і Шевченка для бізнесу». Микола Томенко пояснив, що всі проекти, які сьогодні реалізовуються: чи-то проект найдорожчого у світі побудованого за бюджетні кошти гелікоптерного майданчика у Каневі, чи проект, який обговорюється, – будівництво біля Чернечої гори п’ятизіркового готелю з інфраструктурою, чи план за бюджетні гроші зробити мармуровий іконостас в Успенському соборі тощо основані на тому, що великий бізнес і влада хочуть забезпечити собі комфортні умови для того, щоби раз в рік приїздити і прилітати на могилу Т.Шевченка. «Насправді до Тараса Шевченка треба ходити, його знати і виконувати його настанови», – наголосив Микола Томенко.
Натомість, за словами Віце-спікера варто було б нарешті зробити нормальну дорогу до Канева та забезпечити інфраструктуру для простих людей, які матимуть нагоду і бажання помандрувати на історичні місця, де народився і похований Тарас Шевченко.
Заступник Голови Парламенту ще раз наголосив: «200-річчя Тараса Шевченка повинно бути для світу та для українських громадян, а не для VIP-персон».