У цьому році Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» реалізує проект «Шляхами Тараса Шевченка», який буде присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
У рамках цього проекту буде презентовано факсимільне відтворення «Альбому Тараса Шевченка 1845 року», а також проведено ряд просвітницьких заходів. Як відомо, Альбом малюнків 1845 року – це частина того, що довелося побачити і зафіксувати художнику Київської археографічної комісії Тарасу Шевченку під час його подорожей по містах і селах Київської і Полтавської губерній. Малюнки аквареллю і сепією, зарисовки олівцем та фрагменти фольклорних записів – це те, що зафіксував мистець впродовж кількох місяців своїх мандрівок.
Окрім ілюстрацій, «Альбом» міститиме також науковий коментар, з якого читачі зможуть дізнатися про історію та мотивацію тої чи іншої зарисовки, начерків Тараса Шевченка під час його мандрівки Україною 1845 року.
Протягом лютого та березня група громадських діячів і митців не лише представить перевиданий «Альбом Тараса Шевченка», а і проведе відповідні просвітницькі заходи у Київській, Полтавській та Черкаській областях — у тих містах і селищах, де побував Шевченко під час згаданої подорожі.
У таких зустрічах візьмуть участь ініціатор проекту Віце-спікер Микола Томенко, заступник директора Інституту літератури, автор наукових коментарів у виданні Сергій Гальченко, відомий поет Микола Сом та інші.
Як відомо, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» з нагоди 200-ї річниці з дня народження та 150-річчя перепоховання в Україні Тараса Шевченка вже реалізував низку просвітницьких проектів. Серед найвідоміших — перевидання у видавництві «Веселка» книги Михайла Чалого «Життя і твори Тараса Шевченка», однієї з перших біографій Кобзаря, написаної його товаришем Михайлом Чалим, яка останній раз видавалася у 1882 році. Навесні спільно з Радіо «Ера FM» був реалізований проект «Останній шлях Тараса Шевченка», під час якого шість разів на добу в радіоефірі звучали твори Кобзаря у виконанні відомих українців — політиків, акторів, співаків, композиторів та музикантів, поетів і письменників. Також Фондом М.Томенка було надано допомогу Літературно-меморіальному будинку-музею Тараса Шевченка (м.Київ) на здійснення заходів з порятунку двохсотлітньої шовковиці поета, а в одному з парків столиці започатковано вербову алею, висаджену з гілочки верби, яка вважається «онукою» верби Тараса Шевченка. Окрім того Віце-спікер Парламенту підтримав створення музею Кобзаря у Придністровському державному університеті імені Тараса Шевченка та подарував музею копії картин Тараса Шевченка «Гамалія», «Селянська родина», «Циганка-ворожка», «Автопортрет» та інші.