У четвер Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко провів зустріч з учасниками цьогорічної Програми парламентського стажування «Помічник Голови Комітету Верховної Ради України 2011-2012».
Під час розмови з інтернами Микола Томенко зазначив, що для того, щоб діяльність Парламенту відповідала суспільним настроям, необхідно повернути йому низку повноважень без яких не можна забезпечити так званого балансу стримання і противаг між виконавчою та законодавчою владою. Це, за його словами, стосується, зокрема, і впливу на кадрові рішення, і бюджетного процесу, на які сьогодні Парламент практично не впливає.
М.Томенко також наголосив на необхідності більш жорсткої процедури зрівняння статусу комітетів. «Не може бути такого, щоб в одному комітеті було, наприклад, 35 депутатів, а в іншому – 7», – наголосив Віце-спікер. «Більші навантаження на той чи інший комітет треба урегульовувати чисельністю експертів і апарату, а не депутатів», – додав він.
М.Томенко зазначив, що «необхідно перенести центр ваги в комітети, оскільки на комітеті обговорення ведуть фахівці, а на засіданні Парламенту лише відбувається голосування і висловлюються точки зору чому та інша фракція не голосує». Тому, на переконання Віце-спікера, було б доцільно, щоб при кожному комітеті діяла громадська рада, а на засідання комітетів запрошувалися відповідні фахівці. «Також важливо, щоб засідання комітетів активніше висвітлювалися засобами масової інформації, а засідання, на яких розглядаються знакові, принципові питання, –транслювалися на парламентському телеканалі», – додав він.
«Отож, обмеження депутатської недоторканності, пільг тощо – це важливі речі, але без повернення реальних повноважень Парламенту, як інституту, важко говорити про функціональний дієвий Парламент, який би поважало суспільство», – підсумував політик.