У п’ятницю, під час брифінгу у парламенті, відповідаючи на запитання журналістів щодо вступу в дію закону, згідно з яким під час святкування перемоги крім жовто-блакитного прапора має вивішуватись червоний прапор Перемоги, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко з сумом констатував, що 66 річниця Перемоги перетворилася не в річницю поваги до українського ветерана, українського солдата і офіцера, а в повагу до Комуністичної партії Радянського Союзу, Радянської армії і Йосипа Сталіна особисто. «260 народних депутатів і Президент, який підпише даний Законопроект, сьогодні стали на бік Комуністичної партії Радянського Союзу, сьогоднішньої доктрини Росії, яка намагається використати тему війни у своїх ідеологічних цілях та знехтували інтересами ветеранів», – сказав М.Томенко.
Микола Томенко наголосив, що ніхто ніколи не забороняв і не забороняє ветерану вийти на мітинг і підняти червоний прапор. «Той, хто воював, єдиний має моральне право з цим прапором йти», – наголосив М.Томенко. «Яке право ці 260 депутатів мали зобов’язувати на адмінбудинках: судах, прокуратурі чи Верховній Раді вивішувати прапор неіснуючої держави», – запитав він. «Те, що відбулося в Україні – це приниження простого ветерана, який воював не за Сталіна та Компартію, а захищав себе, свою родину і свою країну», – додав Віце-спікер.
«Я вважаю, що голови обласних адміністрацій, які не планують вивішувати на адмінбудинках червоні прапори, діють у відповідності до Конституції. І захищають Конституцію, а не кон’юнктуру і Комуністичну партію Радянського Союзу на чолі зі Сталіним», – сказав Микола Томенко, коментуючи інформацію про те, що деякі губернатори не будуть вивішувати на адмінбудинках області червоні прапори. Натомість, говорячи про можливість покарання таких голів ОДА, М.Томенко наголосив: «Голів обласних адміністрацій треба знімати або нагороджувати за те, як вони дбають про ветеранів, а не за те, скільки вони червоних прапорів вивісили».