У суботу, перебуваючи у Черкаській області, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко відвідав футбольний турнір, який проходив у одній зі шкіл Золотоніського району. Після завершення турніру, Микола Томенко нагородив переможців та розповів про особливості акції «Здоровим і спортивним бути модно», яку він розпочав у Черкаській області і разом зі своїми колегами з між фракційного об’єднання «Здорова і спортивна Україна» планує поширити на всю Україну.
Говорячи про ставлення влади до розвитку фізичної культури та спорту, Микола Томенко зауважив, що справжнім цинізмом є історія з висвітленням державним телебаченням виступу національної збірної по біатлону на Чемпіонаті світу. Він наголосив, що попри всі звернення, фахівців та спортсменів, трансляція одного за найуспішніших за історію українського біатлону виступів, відбувалася о 2-3 годині ночі. Натомість, додав він, в зручний для глядачів час йшли серіали "Зона" та "Вічний зов". "Але найцинічніше в цій історії те, що нещодавно Держтелерадіо та керівництво Першого Національного нагородило себе за високий професіоналізм у висвітленні виступів збірної України на Чемпіонаті світу по біатлону. Як держава ставиться до висвітлення змагань так вона ставиться сьогодні і до всієї фізичної культури та спорту", – сказав Микола Томенко.
Він також відмітив, що сьогодні у справі відродження фізичної культури варто йти двома шляхами: по мірі можливості будувати нові спортивні об’єкти (що є в першу чергу завданням держави) та відновлювати діючі спортивні майданчики та об’єкти.
Водночас, Віце-спікер зауважив, що, на жаль, «підготовка країна до чемпіонату ЄВРО-2012 перетворилася в кампанію підтримки великого бізнесу, а не в акцію підтримки фізичної культури для всіх». Для прикладу, Микола Томенко повідомив, що, зокрема, у Польщі в контексті підготовки до Чемпіону Європи з футболу діє державна програма «Орлик – 2012», згідно з якою, за принципом змішаного фінансування державного та місцевих бюджетів, у навчальних закладах до 2012 року буде збудовано 1600 спортивних об’єктів. «Натомість, в Україні у цьому році в державному бюджеті в принципі не передбачено виділення коштів на спортивну інфраструктуру навчальних закладів та, зокрема, шкіл», – підкреслив він.
Миколи Томенка відмітив, що не так багато треба коштів для того, щоб почати відновити діючу спортивну інфраструктуру, а тому його Фонд «Рідна країна», зокрема, через акцію «Здоровим і спортивним бути модно» почав надавати допомогу для відновлення діючих спортивних об’єктів у районних центрах та селах, зокрема, Черкаської області. Він також висловив сподівання, що його колеги по міжфракційному об’єднанню цю ідею, яку він розпочав на Черкащині, поширять на всю територію України.