У п’ятницю під час брифінгу у парламенті Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав, що протягом останнього року Україна жила в системі міфу, за яким Міністр освіти і науки молоді та спорту Дмитро Табачник має свою позицію у гуманітарній політиці, вона проросійська, а Президент України Віктор Янукович має свою позицію, вона проукраїнська. «Сьогодні цей міф зруйновано», – наголосив М.Томенко, коментуючи сьогоднішній виступ Міністра освіти у парламенті. М.Томенко підкреслив, що Міністр освіти постійно цитував вказівки Президента, а оскільки, Президент мовчить, це дає підстави говорити про те, що «все, що робить Д.Табачник – про це думає В.Янукович, все, що озвучує Д.Табачник – цього прагне В.Янукович». «Сьогодні нема жодних підстав розділяти ці дві фігури», – додав Микола Томенко.
Водночас, за словами М.Томенка, Президенту, очевидно, треба зробити заяву, що він повністю відмовляється від своїх передвиборчих обіцянок в частині освітньої політики. Микола Томенко нагадав, що «кандидат у президент В.Янукович обіцяв забезпечити 75% державного замовлення, сьогодні ж відбувається його тотальне скорочення». «Кандидат в президенти В.Янукович пообіцяв некомплектні 2 тисячі шкіл не закривати, сьогодні ми не чуємо, щоб він остерігав закриття шкіл», – відмітив Віце-спікер.
Микола Томенко повідомив, що він зареєстрував у парламенті Проект Закону про внесення змін до статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту» (щодо реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів), який, за його словами, розшифровує поняття «за згодою територіальної громади». Законопроектом пропонується визначити, що реорганізація або ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів, заснованих на комунальній формі власності, допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) села, селища, міста або на підставі результатів місцевого референдуму. М.Томенко висловив сподівання, що цей Законопроект допоможе вийти з тієї ситуації, яка склалася із масовим закриттям шкіл.
Говорячи про скорочення кількості та об’єднання вищих навчальних закладів, Віце-спікер зазначив, що дійсно існує проблема того, що, наприклад, металургійні виші готують юристів та економістів, авіаційні – філологів тощо, водночас, за його словами, «це не має жодного відношення до штучного об’єднання технологічних вишів з університетами, яке нам поки що спільними зусиллями вдалося зупинити».
Підсумовуючи, Заступник Голови парламенту ще раз наголосив, що стурбований ситуацією у сфері освіти, оскільки виглядає таким чином, що «все, що робиться у цій сфері – це генеральна лінія Президента, оскільки він від цього не відмовляється».