Реагуючи на дискусію стосовно доцільності будівництва вертолітного майданчику біля Канева, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав, що «забавлятися можна за власні кошти у відповідності до чинного законодавства і бажано забавлятися не біля могили Тараса Шевченка».
Микола Томенко наголосив, що центральна і місцева влада не відкараскається «публіцистикою» на витрачання бюджетних коштів. Віце-спікер нагадав, що він звернувся до Прем’єр-міністра з проханням поінформувати яка мотивація використання бюджетних коштів саме по програмі ЄВРО без застосування тендерних процедур для будівництва вертолітного майданчику недалеко від місця поховання Тараса Шевченка. Він нагадав, що, згідно «Вісника Державних закупівель», «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади із забезпечення здійснення заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу погоджує застосування процедури закупівлі в одного учасника проектно-вишукувальних робіт по об’єкту «Гелікоптерний майданчик місткістю десять посадкових місць з пасажирським терміналом пропускною спроможністю п’ятдесят пасажирів/годину з під’їзною дорогою в селі Пекарі Канівського району Черкаської області за рахунок коштів державної підтримки» з очікуваною вартістю більше двох з половиною мільйонів гривень.
На переконання Миколи Томенка, якщо ініціатор такої ідеї не Президент чи Уряд, а Голова обласної адміністрації, то цікаво було б дізнатися від нього хто особисто з представників «багатої української діаспори» вимагає будівництва на бюджетні кошти вертолітного терміналу у Борисполі та вертолітного майданчику біля Чернечої гори, щоб літати на могилу Т.Шевченка вертольотом. «Не беруся аналізувати економіку такого «туризму» від нової влади та широку доступність і масовість проекту, адже, як відомо, за бюджетні гроші будується вертолітний майданчик місткістю до 10 посадкових місць», – відмітив М.Томенко.
Водночас, за словами Віце-спікера, найголовніше історична та моральна складова цього «вертолітного скандалу». «Зазвичай, українці, які шанували Тараса Шевченка, вважали за необхідне не їздити, а тим паче літати, а ходити на його могилу», – наголосив він.
Окремо Микола Томенко нагадав, що сьогодні Уряд та місцева влада щоденно пояснюють необхідність економії бюджетних коштів, аргументуючи цим скорочення шкіл і лікарень, а тому поява на цьому фоні таких «туристичних» проектів за бюджетні кошти як мінімум дивує.
Насамкінець Микола Томенко нагадав, що 9 березня день народженні Тараса Шевченка, а 22 травня – 150 років з дня його перепоховання в Україні. «З нагоди цих днів варто було б вшанувати Великого Кобзаря духовними, історичними та просвітницькими, а не вертолітними проектами», – сказав він.