Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що влада не змогла забезпечити належного громадського обговорення пенсійної реформи. Про це Микола Томенко сказав напередодні проведення у Верховній Раді парламентських слухань «Стан проведення пенсійної реформи та шляхи її вдосконалення».
За словами Віце-спікера, зовнішня реклама, яка агітувала висловити свої пропозиції через інтернет, виглядає симпатично як засіб та піар-кампанія, а не як механізм оптимального прийняття рішення.
Микола Томенко сказав, що саме незнання того, що чекає українців з прийняттям урядового законопроекту та серйозні застереження передовсім проти підвищення пенсійного віку спричинили високу готовність до суспільного протесту.
Віце-спікер повідомив, що згідно всеукраїнського опитування, яке провело «Українське демократичне коло» на замовлення Інституту політики 29 січня – 7 лютого 2011 року, переважна більшість населення України (88%) не підтримують підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років та чоловікам (державним службовцям) – до 62 років. Підтримали б підвищення пенсійного віку лише 6,8%. Окрім того, третина українців (33,3%) дотримуються думки, що в місті, де вони мешкають протести проти підвищення пенсійного віку цілком ймовірні. А якщо мітинги та демонстрації протесту проти підвищення пенсійного віку відбудуться, то 36,8 громадян висловили готовність брати в них участь.
Микола Томенко переконаний, що за таких обставин влада зобов’язана йти на серйозні компроміси та змінювати попередні плани проведення пенсійної реформи.