Серед усіх запланованих реформ влади, які збираються впроваджувати найближчим часом, найбільші застереження викликає пенсійна реформа. Про це Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко заявив під час брифінгу у Черкасах.
«Усі адекватні політики мають підтримати проведення пенсійної реформи, але вона не повинна зводитися до підняття пенсійного віку. Реформу треба робити, але без цього», – переконаний Микола Томенко.
На його думку, треба детально аргументувати для населення необхідність проведення змін в частині пенсійного законодавства. Зокрема, переглянути процедуру виходу на пенсію військовослужбовців, міліціонерів, інших правоохоронців, запровадити єдиний принцип та коефіцієнт нарахування пенсій для усіх категорій громадян України, зменшити розрив між мінімальними і максимальними пенсіями, обмежити спеціальні пенсії тощо.
Віце-спікер звернув увагу на той факт, що 16 лютого відбудуться парламентські слухання на тему пенсійної реформи. Проте, незрозуміло, який саме проект закону розглядатиметься. На сьогодні у Верховній Раді зареєстрований урядовий законопроект, в якому зазначено, що підвищувати пенсійний вік для жінок треба вже з 1 лютого 2011 року. Але, як зрозуміло з коментарів у ЗМІ, досі немає ясності та єдиної точки зору щодо доцільності та поетапності підняття пенсійного віку серед самих урядовців. Крім того, були публічні заяви посадовців про відкликання цього законопроекту з парламенту.
«Тож треба слідкувати, щоб не вийшла ситуація, подібна до сумної історії з ухваленням Податкового кодексу, коли самі народні депутати до останнього чітко не розуміли, за які зміни вони голосують», – зазначив Микола Томенко.
Проте, за будь-яких обставин, прогнозує віце-спікер, законопроект щодо пенсійної реформи буде ухвалений та набуде чинності, приблизно, з другого півріччя 2011 року.
«Адже Міжнародний валютний фонд перед тим, як давати Україні другий транш кредиту, мусить мати гарантії того, що у пенсійній реформі відбулися певні зрушення. Питання в тому, чи Уряд ризикне йти проти 88% населення, які не підтримують підняття пенсійного віку», – вважає Томенко.
Він нагадав про високу готовність людей брати участь у заходах протесту у разі ухвалення відповідного рішення. Так, за результатами останнього соціологічного дослідження, проведеного у лютому «Українським демократичним колом», 36,8% громадян України висловили свою готовність брати участь у мітингах проти підняття пенсійного віку.
Ще одним вагомим аргументом щодо нерозумності підняття пенсійного віку Микола Томенко назвав найнижчий рівень тривалості життя українців серед європейських країн – усього 68 років.