У середу, відкриваючи парламентські слухання з питань оздоровлення та відпочинку дітей і молоді, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав, що на сьогоднішній день в Україні склалася ситуація, коли в силу різних обставин: відсутності уваги держави, школи, батьків, медіа, з сумом можна констатувати, що більшість молодих людей в Україні перетворюється на так зване споживацьке пивне покоління.
Микола Томенко наголосив, що нині надзвичайно важливо вмотивувати і зробити все, щоб в Україні з’явилося молоде покоління активних і здорових людей. Микола Томенко назвав показовим те, що сьогодні, згідно соціологічних досліджень, більшість молодих людей до 18 років вживає алкоголь. Натомість, за його словами, згідно з даним Державної служби молоді і спорту, в Україні вміють плавати менше 10 відсотків населення, а стосовно молодих людей, то навики плавання мають лише троє з десяти молодих людей призовного віку.
Заступник Голови ВР Микола Томенко нагадав, що, згідно чинного законодавства, в Україні передбачена обов’язковість щорічного оздоровлення 50 відсотків дітей шкільного віку, 100 відсотків дітей-сиріт і 70 відсотків дітей з малозабезпечених сімей. Однак, за словами М.Томенка, навіть якщо брати до уваги лише офіційну статистику, то цілком очевидно, що ці цифри не вдається реалізовувати. Він наголосив, що, починаючи з 2005 року, є серйозне зменшення кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку. Віце-спікер також назвав небезпечною тенденцію останніх років балансувати у статистиці за рахунок відпочинку дітей у пришкільних таборах, наголосивши, що цей процес дуже важко назвати системним серйозним оздоровленням. Водночас, за його словами, безпосередньо оздоровленням забезпечено менше 30 відсотків від кількості дітей, охоплених оздоровчими та відпочинковими послугами. Крім того, на думку М.Томенка, велику небезпеку для здоров\’я дітей несе намагання деяких керівників профспілок скоротити термін перебування дитини в закладах оздоровлення.
Віце-спікер зазначив, що дуже багато питань виникає і щодо умов оздоровлення дітей в санаторіях та оздоровчих таборах. Він наголосив, що, якщо в «Молодій гвардії» помирає дитина, то можна лише уявити, що відбувається в інших таборах. М.Томенко підкреслив, що на сьогоднішній день абсолютна більшість оздоровчих закладів не готова до тих стандартів, які передбачені законодавством. М.Томенко повідомив, що в 2010 року порушення виявлені в 88 % перевірених таборів. Порушення санітарного законодавства встановлені у 3641 (12,7%) закладі.
Саме тому, на переконання Миколи Томенка, сьогодні основним завданням є відпрацювати невідкладні дії стратегічного характеру і конкретні дії на період оздоровлення поточного року для того, щоб максимально змінювати ситуацію в цих питаннях на краще.
Заступник Голови парламенту звернувся до представників місцевої виконавчої влади та урядовців, присутніх на парламентських слуханнях, з пропозицією провести відповідну роботу з обговорення проблем реалізації норм Закону щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв, яким забороняється вживання алкоголю в громадських місцях, зокрема, на дитячих майданчиках, парках, скверах, спортивних зонах, пляжах тощо. Водночас, Микола Томенко наголосив, що окрім зусиль центральної та місцевої влади, дуже важливу роль у формуванні моди на здоровий спосіб життя відіграють засоби масової інформації та закликав їх активно долучатися до пропаганди активного і здорового способу життя, а не споживацького і пивного.