Микола Томенко вважає, що відродження сільської медицини було і залишається пріоритетом Уряду Юлії Тимошенко, а також сподівається, що всі заплановані проекти у цій сфері будуть реалізовані. Про це він заявив під час відвідування відреставрованої сільської лікарні у с. Межиріч Канівського району Черкаської області, ремонт якої був здійснений за сприяння Українського фонду соціальних інвестицій.
Микола Томенко зазначив, що складність у використанні капітальних видатків для субвенційних проектів пов’язана з тим, що в Україні, фактично, заблокована державна програма приватизації. „Тому, лише реалізувавши її, можна буде віднайти кошти і для фінансування програм з охорони здоров’я, освіти тощо”, – зазначив народний депутат.
Під час урочистостей, присвячених 85-річчю з дня утворення Канівського району, Микола Томенко зазначив, що у справі вшанування пам’яті Тараса Шевченка треба слухати щонайперше громаду Канівщини та вчених, а не лише політиків.
„З часів незалежності України були запропоновані десятки проектів вшанування пам’яті Великого Кобзаря, і досі жоден з них не реалізований у повній мірі. А історія з реконструкцією Шевченківського національного заповідника у місті Каневі взагалі виглядає як ляпас українській інтелігенції”, – зазначив народний депутат. Він нагадав, що ремонтні та реставраційні роботи розпочалися на Тарасовій горі ще у 2000 році із завірянь, що за короткі строки і державні кошти заповідник значно оновиться. На сьогодні роботи у заповіднику досі не завершені, окрім того, за підрахунками фахівців, вже освоєно більше 20 мільйонів гривень, а будівельна компанія вимагає ще залучити до цього проекту 50 мільйонів гривень. „За таких умов завершення реконструкції взагалі виглядає як утопія”, – вважає Микола Томенко.
У зв’язку з цим народний депутат вирішив звернутися до Генеральної прокуратури України, щоб розібратися, куди були використані десятки мільйонів бюджетних коштів, що виділялися на реконструкцію Шевченківського заповідника у Каневі. На думку Миколи Томенка, українська інтелігенція також має проаналізувати ефективність використання таких коштів на реставрацію заповідника та посприяти у завершенні його реконструкції.
„Очевидно, треба знайти рішення, як повернути Україні Шевченківський національний заповідник, а не зберігати роками на знаковому для українців місці своєрідну „розриту могилу” Тараса Шевченка”, – переконаний Микола Томенко.