Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко отримав відповідь на своє звернення до Уряду, в якому просив роз’яснити позицію Кабінету Міністрів щодо активних намагань представників провладної більшості у парламенті скасувати заборону на здійснення мисливства в заповідних зонах.
Як відомо, 2 грудня 2010 року у Верховній Раді зареєстровано Законопроект (р.н.7421) про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Даним Законопроектом народні депутати (від фракції Партії регіонів та позафракційні) пропонують парламенту скасувати заборону на полювання в зонах антропогенного ландшафту біосферних заповідників, на території заказників, в охоронних зонах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
У своєму зверненні, М.Томенко, зокрема наголошував на тому, що у супровідних документах до Проекту Закону авторами не надано жодного аргументу, який свідчив би про екологічну допустимість мисливства на відповідних територіях, вказував на те, що у січні 2010 року законодавець помилився, встановлюючи заборону на мисливство в зазначених зонах.
Водночас, у відповіді, Віце-прем’єр-міністр Б.Колесніков повідомив, що Уряд поділяє думку про необхідність збереження просторової і видової різноманітності та цілісності заповідних природних об\’єктів і комплексів.
Окрім того, Б.Колесніков зазначив, що на сьогодні Кабінетом Міністрів дане доручення зацікавленим центральним органам виконавчої влади подати пропозиції про внесення до Закону зміни щодо вилучення положень про спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
За словами М.Томенка, важливо врахувати ту обставину, що такі законодавчі ініціативи викликають занепокоєння на фоні загальної ситуації зі станом заповідної справи в Україні. Він наголосив, що на сьогодні відсоток заповідності України складає 5,4% проти європейських показників 12-15 % від території країни.
Водночас, за словами Миколи Томенка Віце-прем’єр також поінформував про стан природо-заповідного фонду та перспективи його розвитку. Так, Уряд планує продовжити роботу, спрямовану на збільшення площі територій та об\’єктів природно-заповідного фонду України до 10,4 відсотка загальної площі держави за період до 2015 року.