11 грудня 2010 року завершується семирічний термін перебування на посаді Голови Рахункової палати Валентина Симоненка (1940 р.н.), який вдруге був призначений на цю посаду Постановою Верховної Ради України 11 грудня 2003 року. Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко нагадав, що відповідно до вимог пункту 16 статті 85 Конституції України призначення на посади та звільнення з посад Голови та інших членів Рахункової палати належить до повноважень Верховної Ради України, а Статтею 10 Закону України «Про Рахункову палату» визначено, що Голова Рахункової палати призначається на посаду Верховною Радою за поданням Голови Верховної Ради терміном на 7 років. У зв’язку з цим він направив звернення до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з проханням на засіданні Погоджувальної ради 13 грудня 2010 року ініціювати розгляд питання щодо зміни Голови Рахункової палати, передбачивши прийняття рішень про звільнення Симоненка В.К., у зв’язку із закінченням терміну його перебування на посаді, та призначення нового Голови вже на наступному пленарному тижні 14-17 грудня.
Віце-спікер зауважив, що статус і завдання Рахункової палати, на яку покладається низка важливих контролюючих функцій, зокрема, щодо виконанням видаткової частини Державного бюджету, утворення і погашення внутрішнього та зовнішнього боргу України, законності руху коштів в установах Національного банку України тощо були предметом активних дискусій протягом останніх років між владою і опозицією. Водночас, на переконання Миколи Томенка, забезпечення незалежної та об’єктивної позиції цього важливого контролюючого органу практично стає можливим лише за умови, коли його керівником є представник парламентської меншості, не пов’язаний із президентськими або урядовими структурами.
Більше того, М.Томенко нагадав, що проектом Закону України «Про парламентську опозицію» (р.н.0886), який у першому читанні підтримали 362 народних депутата, в тому числі 185 представників Партії регіонів і 21 представник Комуністичної партії, передбачалося, що Голова, заступник та секретар Рахункової палати та чотири контролери призначаються Верховною Радою України за поданням парламентської опозиції. «Тому було би правильно, щоб за сьогоднішніх умов цю структуру очолила незалежна від влади людина і Рахункова палата діяла як контролюючий інститут, який слідкує та унеможливлює нецільове використання бюджетних коштів, їх розкрадання тощо», – наголосив М.Томенко. Він ще раз підкреслив, що при визначенні кандидатури на посаду нового Голови Рахункової палати необхідно розглянути можливість висунення представника парламентської меншості, здатного забезпечити професійний, незалежний та об’єктивний фінансовий контроль за діяльністю виконавчої влади.