Сьогодні заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко взяв участь в акції з порятунку меморіальної 200-річної шовковиці Тараса Шевченка, яка проходила на території Літературно-меморіального будинку-музею Тараса Шевченка, що знаходить в центрі Києва біля Майдану Незалежності.
Починаючи роботу, Микола Томенко нагадав, що навесні 1846 року в будинку, де нині розміщений Літературно-меморіальний музей, мешкав Тарас Шевченко, і на другому поверсі збереглася його творча майстерня. В будиночку також можна побачити велику кількість меморіальних речей, якими користувався поет. Крім того, він назвав дивом, що до сьогоднішніх днів у центрі столиці збереглося дерево, яке «пам’ятає» Кобзаря. «Я вважаю дивом, що в центрі Києва, де навколо хмарочоси і дух індустріального міста ХХІ століття, вдалося зберегти частинку української території та частинку природи ХІХ століття», – сказав М.Томенко, зазначивши, що сьогоднішні дії з його порятунку – це благородна справа.
200 – річна шовковиця Тараса Шевченка, яка росте в невеличкому дворику біля будинку, на жаль, перебуває у дуже важкому стані, а тому потребує негайної допомоги. Сьогоднішнє лікування дерева проводили фахівці Київського еколого-культурного центру. Зокрема, було очищено від гнилі, дезінфіковано і запломбовано спеціальним розчином велике дупло та встановлена масивна підставка під стовбур дерева, яка завадить йому впасти. Також директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко повідомив, що Центром наразі проводяться роботи по підготовці документації з оголошення дерева ботанічною пам\’яткою природи. Роботи з лікування дерева проходять за підтримки Фонду Миколи Томенка «Рідна країна».
«Я думаю, що місія цього будинку Тараса Шевченка і, зокрема, цієї шовковиці Кобзаря повинна бути не менш значимою, ніж місія наших великих історико-мистецьких об’єктів», – зазначив М.Томенко після завершення робіт. «Сьогодні в центрі де-юре української столиці, на жаль, вже не залишилося таких українських за духом, традицією та історією територій, а тому їх необхідно оберігати», – констатував він.