«Суспільство сприйняло Податковий кодекс як інструмент боротьби влади проти малого і середнього та захисту великого бізнесу», – такий висновок, за словами Миколи Томенка, підтверджують результати всеукраїнського опитування, що було проведено «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики 2 – 8 листопада 2010 року.
Заступник Голови Верховної Ради України М.Томенко повідомив, що, відповідно до цього дослідження, більшість українців (58,9%) не підтримує прийняття нового Податкового кодексу. Натомість, підтримують його прийняття лише 9,2% громадян (31,9% не змогли визначитись). Водночас, М.Томенко також відзначив, що «це той випадок, коли несприйняття Податкового кодексу об’єднало Україну, бо негативно оцінюють ухвалення цього документу більшість громадян у всіх регіонах країни». «Більше того, новий Податковий кодекс викликає активне несприйняття, оскільки 19,7% громадян висловили готовність узяти участь в акціях протесту проти нього», – підкреслив М.Томенко.
На думку Віце-спікера, головною проблемою влади у незабезпеченні суспільної підтримки даного документу, є відсутність зрозумілої політики щодо збільшення податкового навантаження передовсім на великий бізнес та низка корупційних скандалів, пов’язаних з членами сімей високопосадовців, які активно використовують бюджетні кошти у власних інтересах. «Таким чином, на фоні масового виведення великим бізнесом своїх капіталів у офшори та зловживання високопосадовцями бюджетними коштами, «моралізаторська» політика влади про те, що Податковий кодекс – це необхідність та своєрідна жертва громадян на алтар підтримки державного бюджету, пенсіонерів і громади повністю нівелювала суспільну підтримку Податкового кодексу», – наголосив заступник Голови ВР.
«Навіть якщо новий Податковий кодекс буде ухвалено, то це буде документ, який не матиме суспільної легітимності. Тобто документ, який де-факто не визнає більшість суспільства», – підсумував Микола Томенко.
деталі на сайті polityka.in.ua/