Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко перебуває з робочим візитом у Болгарії. В ході поїздки Микола Томенко взяв участь та виступив на п’ятій Міжнародній науковій конференції «Драгоманівські студії», присвяченій 115 роковинам з дня смерті Михайла Драгоманова, а також провів ряд офіційних зустрічей в Народних Зборах Республіки Болгарія.
Під час зустрічей Микола Томенко запропонував болгарським науковцям та державним діячам спільно відзначити 170 річницю з дня народження Михайла Драгоманова, яка відзначатиметься у наступному році. Як відомо, М.Драгоманов певний час жив і працював у Болгарії, де займав місце професора Софійського університету, а бібліотека вченого лягла в основу університетської книгозбірні, що й нині носить його ім’я. М.Драгоманов зробив цінний внесок у становлення освіти і науки цієї країни. У Болгарії він помер і похований.
«Його діяльність і спадщина належить і Україні, і Болгарії. А тому було би правильно зробити все для відзначення його ювілею на міждержавному рівні», – наголосив М.Томенко.
Заступник Голови Українського парламенту також поінформував, що він, разом зі своїми колегами народними депутатами В.Зубановим та В.Петренком, зареєстрували у парламенті Проект Постанови «Про відзначення 170-річчя з дня народження видатного українського письменника, публіциста, історика, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова», в якій запропонували провести відзначення даної річниці на державному рівні. У Постанові, зокрема, пропонується вжити заходів для забезпечення ремонту Гадяцької спеціалізованої школи імені Михайла Драгоманова; здійснити упорядження вулиць, яким присвоєно ім\’я Михайла Драгоманова; окрім того, забезпечити організацію тематичних виставок та показ тематичних теле- і радіопередач, присвячених життю та діяльності цього видатного вченого, а також сприяти виданню повного зібрання праць Михайла Драгоманова та спогадів про нього. «Михайло Драгоманов – це один із найвизначніших політичних діячів європейського світогляду, один із засновників української політологічної школи. Необхідно зробити все, щоб його спадщина, як ідеолога європейської України, належним чином були оцінені та вивчені», – сказав М.Томенко
В свою чергу декан юридичного факультету Іван Гриценко, що представляв Національний київський університет на конференції, звернувся з пропозицією долучитися до цієї роботи та зазначив, що університет готовий взяти на себе підготовку видання творів Михайла Драгоманова до цієї річниці.