Про це заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав під час ранкового ефіру на «5 каналі» з нагоди Всесвітнього дня туризму.
Микола Томенко зазначив, що до сьогодні одним з головних напрямків розвитку туризму в Україні вважалося формування іміджу України у світі та робота на залучення іноземців в Україну. «Насправді ж ситуація така, що сьогодні передовсім треба будувати туризм для власних громадян, а вже потім для іноземців», – підкреслив він.
Відповідаючи на запитання ведучих стосовно правильності того, що нині вся державна політика побудована на організації туристичних маршрутів та туристичної діяльності для ЄВРО-2012, М.Томенко назвав це не зовсім правильним. «Цілком очевидно, що більшість спортивних вболівальників приїздять виключно для перегляду футбольних матчів і відпочинку у межах міст, в яких відбуваються ці матчі. Тому і туристичні маршрути треба будувати як постійно функціонуючі, а не для футбольних вболівальників», – зазначив Віце-спікер.
Говорячи про перспективні напрямки розвитку туристичної галузі, заступник Голови ВР відзначив, що «сьогодні треба думати про активний розвиток зеленого туризму, передовсім в Центральній Україні; треба думати про розвиток не лише оздоровлення, а й відпочинку та відповідних маршрутів у Карпатах, в тому числі і з огляду на зміну кліматичних умов; активно розвивати в туристичному сенсі Південь України, зокрема, потенціал Бугу, Асканії-Нової та найбільшої у Європі Олешківської пустелі».
Найбільш проблемною Микола Томенко назвав ситуацію довкола Криму. «На сьогоднішній день Крим це місце для відпочинку чиновників, бізнесменів та ностальгуючих за Радянським союзом росіян», – наголосив він та зазначив, що, якщо Крим не стане туристичним місцем для всіх, а не для еліти, його чекає сумна перспектива. На думку Віце-спікера, для того, щоб Крим став об’єктом «для всіх» необхідна стратегія розвитку його як курорту, який може забезпечити відпочинок цілий рік, а не лише один літній сезон, а також зробити все, щоби навести порядок з приватним будівництвом, яке сьогодні практично заблокувало доступ до моря та нормальні, комфортні умови для людей.
«Розвиваючи ж зимовий туризм, варто думати не про будівництво у Карпатах дорогих спортивних об’єктів для неіснуючих видів спорту за бюджетні кошти, а створити привабливі умови для інвестора, щоби, бодай, в Закарпатській, Чернівецькій та, можливо, у Львівській областях з’явилися гірськолижні курорти такого рівня, як Буковель», – зазначив Віце-спікер.
Загалом же, на думку Миколи Томенка, при правильному державному підході та створенні нормальних умов для інвесторів, у перспективі Україна може стати однією з найпривабливіших країн у Європі в туристичному сенсі.