Микола Томенко вважає, що парламент повинен заслухати інформацію Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів на наступному пленарному тижні в день опозиції.
Про це заступник Голови Верховної Ради України сказав вчора ввечері під час прямого ефіру на каналі «TVi».
«Аналізуючи ситуацію, яка склалася сьогодні в засобах масової інформації, можна стверджувати, що йде серйозний наступ на свободу слова в Україні», – наголосив М.Томенко. На його думку, мова йде і про факти побиття та навіть вбивств журналістів, і про масову партизацію комунальних телерадіокомпаній та повний контроль однієї фінансово-політичної групи над Національною радою з питань телебачення та радіомовлення. Одним з наслідків такого контролю М.Томенко назвав відповідне судове рішення стосовно частот телеканалів «TVi» та «5 каналу».
«Багато людей, які сьогодні опікуються інформаційною політикою, або не читали чинне законодавство, або не розуміють місії демократичних цінностей та стандартів свободи слова», – також зауважив Віце-спікер парламенту. Приводячи приклади цього він нагадав, що керівництво Першого національного каналу заявило про те, що головне завдання державного каналу – пропагувати владу. «Взагалі-то, згідно законів, державне телебачення фінансується платниками податків для того, щоб пропагувати суспільні цінності, освіту, культуру, науку, спорт тощо», – підкреслив заступник Голови ВР. «Якщо влада вирішить, що Перший національний, Національна радіокомпанія та інші державні чи комунальні медіа покликані популяризувати одну владу та одну партію, то тоді і фінансуватися вони повинні тільки прихильниками влади і членами цієї партії. А на сьогодні їхня місія презентувати все суспільство і, відповідно, весь спектр політичного життя», – додав М.Томенко.
Враховуючи ситуацію, що склалася, заступник Голови ВР М.Томенко ще раз висловив переконання, що парламент повинен заслухати інформацію Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів під час дня опозиції на наступному пленарному тижні. (Як відомо, Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів була створена 1 липня 2010р., до її складу увійшли представники всіх фракцій парламенту, а головою Комісії призначено Ірину Геращенко).