Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що запропонований урядом законопроект щодо удосконалення системи державної реєстрації інформаційних агентств не може бути ухвалений без попереднього проведення його суспільного обговорення. Про це він сказав сьогодні кореспонденту УНІАН, коментуючи реєстрацію в парламенті Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи державної реєстрації інформаційних агентств».
Віце-спікер нагадав, що внесеним урядом законопроектом передбачається, що випуск та/або розповсюдження інформаційної продукції інформаційним агентством без його державної реєстрації як суб’єкта інформаційної діяльності або після припинення провадження агентством інформаційної діяльності, а також ухилення від перереєстрації інформаційного агентства у передбачених законом випадках, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Микола Томенко наголосив, що цей законопроект стосується не тільки інформаційних агентств, але й інтернет-видань. За його словами, наразі цілком зрозумілі аргументи інформагентств, які зацікавлені в ухваленні цього закону, оскільки не всі інтернет-видання «працюють коректно». В той же час, додав Віце-спікер, в нинішніх умовах цей закон може використовуватися владою як засіб цензурування роботи електронних ЗМІ. «Тому я переконаний, що без широкого громадського обговорення за участю медіа цей закон не може бути ухвалений, оскільки він буде використовуватися як засіб цензурування», – сказав він.