Про це сьогодні сказав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час брифінгу у парламенті. «Останнім часом у Києві фактично відбувається передача влади від, так званої, молодої команди Черновецького до команди Партії регіонів», – наголосив він, зазначивши, що «все було б добре, якби така передача не була своєрідною полюбовною згодою клану Л.Черновецького з оточенням В.Януковича».
Микола Томенко назвав цілком очевидним, що проти команди Л.Черновецького, яка прославилася корупційними діями, розкраданням землі, масами скандалів ніхто не збирається відкривати кримінальні справи і жодним чином реагувати на їх дії за умови, що вони добровільно пишуть заяви і далі живуть на «чесно» зароблені гроші». Віце-спікер нагадав, що, згідно Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування обставин порушення Конституції України та законів України, прийняття протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради та її виконавчого органу, у Верховній Раді повинна була бути заслухана інформація Кабінету Міністрів і Генеральної прокуратури стосовно розслідування фактів зловживань службовим становищем посадових осіб в місті Києві та ймовірних кримінальних справ, що повинні були бути відкриті за результатами цих зловживань. Він наголосив, що парламенту не була представлена відповідна інформація, однак, практично завершується процес зміни влади столиці, який відбувається полюбовним шляхом і домовленість зводиться до наступного: «Леонід Черновецький тепер буде «освоювати «чесно» зароблені гроші» разом зі своєю молодою командою, а нова команда, яку ніхто не уповноважував на керівництво столицею, буде далі працювати, оскільки ніхто не збирається проводити вибори у столиці і питати думку киян». Віце-спікер назвав таку процедуру формування нової влади столиці «кулуарною, незбагненною і далекою від демократичних стандартів».
«Цілком очевидно, що якщо виходити з рішення Конституційного Суду стосовно того, що вибори до органів місцевого самоврядування мають відбутися у 2010 році, то влада повинна не призначатися в Адміністрації Президента, а обиратися киянами», – наголосив М.Томенко та додав, що вибори, які заплановані владою на 31 жовтня, повинні відбутися не лише до районних рад столиці, а й до міської ради та з обранням міського голови. Він зазначив, що при розгляді питання про проведення виборів 31 жовтня, опозиція буде наполягати на тому, щоб вибори в місті Києві відбулися так само, як і по всій території України, 31 жовтня.
«Ми вважаємо неприпустимим для Києва ліквідувати місцеве самоврядування і в 2010 році проводити вибори лише у районні ради, тому ми будемо наполягати на тому, щоб вибори 31 жовтня, у разі ухвалення цієї дати парламентом, відбулися не лише у районні, а й в міську раду і також пройшли вибори київського міського голови», – зазначив М.Томенко. «Тоді кияни винесуть вирок попередній владі і оберуть нову владу, тому що не «талановиті сім’ї» повинні визначати хто буде керувати Києвом, а кияни», – додав він.
Підсумовуючи, Віце-спікер наголосив, що «ми також будемо наполягати на тому, щоб Генеральна прокуратура поінформувала Верховну Раду про те, які все-таки справи відкриті по, так званій, молодій команді Л.Черновецького».
Водночас, коментуючи нинішню ситуацію у Києві, М.Томенко сказав, що на фоні цієї добровільної передачі влади, «в оновленої влади залишаються проблеми старої». Так, він повідомив, що, за наявною у нього інформацією, у багатьох районах вчителі вчасно не отримали заробітну плату за травень, червень та не можуть отримати «відпускні», «окрім того, теперішня влада, як і попередня, радісно інформує, що з 1 липня у місті Києві зростуть тарифи, і це лише початок списку». М.Томенко зазначив, що на його думку, на сьогоднішній день для вирішення цих проблем треба зробити як мінімум два кроки: перший крок, щоб правоохоронні органи втрутилися в цю ситуацію і другий крок – кияни обрали нову владу».