Наша парламентська пісня стара і нова, але вже дістає своєю глупотою і примітивізмом. Маю на увазі ідею про те, щоб законопроекти у Верховній Раді приймалися звичайною більшістю від присутніх у сесійній залі, яку спікер А. Парубій та інші народні депутати намагаються провести вже другий рік поспіль.
Нагадаю, що Конституція України визначає у статті 91: «Верховна Рада України приймає закони, постанови та інші акти БІЛЬШІСТЮ ВІД ЇЇ КОНСТИТУЦІЙНОГО СКЛАДУ…»
Ухвалення законопроектів у першому читанні визначає концепцію закону, бо, згідно зі статтею 102 Закону «Про Регламент Верховної Ради України», перше читання – це обговорення основних принципів, положень, критеріїв, структури законопроекту…
Як БІЛЬШІСТЬ ВІД МЕНШОСТІ може визначати зміст, структуру і головні завдання Закону?!
Я вже мовчу про МАРАЗМАТИЧНІ ситуації, коли в середу ФАКТИЧНО присутні 230-250, а в п’ятницю – 150-100 депутатів. У таких випадках законопроекти будуть ухвалювати лише 50-175 депутатів із 450!
Шановні парламентарі! Якщо ви ІМПОТЕНТИ в парламентському сенсі слова, то ухваліть новий закон про вибори, сформуйте ЦВК, скоротіть склад ВР до 300 депутатів (як визначив народ на референдумі) і завершуйте свою діяльність. Але не знущайтеся над Конституцією, Законами і Демократією!
P.S.
Посилання у цій ситуації на Парламентську Асамблею Ради Європи некоректне, бо це – консультативний орган, який ухвалює рекомендаційні рішення.