Після завершення служби з нагоди 149 річниці перепоховання Тараса Шевченка в церкві Різдва Христового, що на Подолі, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко сказав, що сьогодні не просто річниця перепоховання Тарас Шевченка на Чернечій горі у Каневі, а «своєрідний день українськості».
Микола Томенко пояснив, що починаючи з 1861 року і до сьогодні цей день є «днем, коли всі ті люди, які вважають себе українцями, які вболівають за Україну, звертаються до слова та ідеології Тараса Шевченка, бо йдеться не лише про те, щоб згадати та віддати шану Великому Кобзарю, а й про те, щоб заглибитися над його творчістю замислитись над тими цінностями, що він сповідував».
Микола Томенко відзначив, що в час, коли відбувався процес перепоховання Тараса Григоровича, по всій території України проходили стихійні мітинги і зібрання українців. «Так само і в наступні роки це була заборонена дата: як в часи Російської імперії, так і в Радянський період контролювалося, щоб не покладали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченка чи проводили заходи 22 травня», відмітив він. «Сьогодні, не дивлячись на те, що ми живимо в незалежній державі, зберігається тривога і побоювання за українські цінності», – наголосив Віце-спікер та зазначив, що, можливо, із багатьох відомих творів Т.Шевченка, сьогодні, як ніколи варто нагадати вірш «Минають дні, минають ночі», написаний у 1845 році:
«Страшно впасти у кайдани,
Умирать в неволі,
А ще гірше — спати, спати
І спати на волі,
І заснути навік-віки,
І сліду не кинуть»
«Сьогодні варто було б щоб певна деморалізація і розчарування українців якомога швидше пройшли і цей сон прагматичності закінчився, а українці спробували знову довести,що вони є тією нацією, яка здатна боротися за себе і за належне місце у світі», – сказав заступник Голови ВР.
Також у суботу Микола Томенко відвідає Черкащину, де, за ініціативи його Фонду, в Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка відбудеться вистава театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв» «Задунаєць за порогом». Окрім того, до 149 річниці перепоховання Т.Шевченка Фондом М.Томенка та НРКУ було видано аудіо-диск з творами, що увійшли до першого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1840 року, у виконанні видатних українських митців різних епох. Даний диск сьогодні буде передано в освітні заклади Черкаської області.