«Україні корисна економічна співпраця з Росією, а не економічне поглинання Росією», – сказав заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час ранкового ефіру на «Радіо-ЕРА», коментуючи різні погляди опозиції та влади на можливі підписання міждержавних угод президентами В.Януковичем та Д.Мєдвєдевим 17 травня.
Аналізуючи ситуацію, що склалася з підписанням президентами у Харкові, а потім ратифікацією у парламенті Угоди стосовно продовження терміну перебування Чорноморського флоту на території України, М.Томенко зазначив: «Підписання цього документу відбувалося у непрозорий, таємний спосіб, коли не тільки опозиція, а й експерти і суспільство були поза цим процесом». Окрім того, Віце-спікер нагадав, що про те, що все відбувалося у непрозорий спосіб говорив і Віце-прем’єр уряду Сергій Тігіпко і пояснив, що саме тому опозиція наполягла на попередньому розгляді у парламенті угод напередодні їх підписання президентами 17 травня.
Заступник Голови ВР наголосив, що «ми не заперечуємо на взаємовигідній співпраці, але на сьогодні одні з найбільш конкурентних галузей, скажімо, атомна енергетика чи авіабудівництво, не потребують керівництва з боку інших держав». Як приклад М.Томенко привів експертну оцінку можливого об’єднання Газпрому та Нафтогазу, за якою доля у спільному підприємстві Нафтогазу складала би 6-6,5%. «Тобто зрозуміло, що в умовах створення спільних корпорацій або підприємств керівництво ними повністю переходить російській стороні», – підкреслив він. «Це точно не взаємовигідне співробітництво, а економічне поглинання стратегічно важливих галузей», – додав Віце-спікер.
«Саме тому сьогоднішнє обговорення, ми сподіваємося, зупинить Президента та уряд від економічно не вигідних кроків для нашої економіки та не допустить рішень, що суперечать національним інтересам», – наголосив М.Томенко.