Коментуючи пояснення команди Віктора Януковича стосовно заяв Президента, які були висловлені ним на сесії ПАРЄ в Страсбурзі, з приводу того, що він не вважає голодомор геноцидом Українського народу, тим, що він не голосував за Закон про Голодомор, Микола Томенко назвав це «новим видом правової культури». «Це виглядає як така нова філософія: не класичний анархізм, а анархізм для вибраних. Я не знаю жодного керівника держави, команда якого б пояснювала, що він має право не виконувати закони, за які не голосував», – підкреслив політик.
На думку М.Томенка історія з позицією Президента, що не вважає голодомор геноцидом, ще раз продемонструвала «високий» рівень правової культури влади. «Вже не йдеться про повагу до власної історії і її трагічних сторінок, мова йде про елементарну правову культуру», – наголосив він. «Якщо йти за аналогією, що Президент має право не виконувати ті закони, за які не голосував, то, очевидно, політики повинні виконувати лише ті закони, які вони підтримують, а громадяни – лише ті, які їм подобаються», – додав М.Томенко.
Водночас, коментуючи пояснення представників Партії регіонів, що В.Янукович не визнає голодомор як геноцид, бо його необхідно тлумачити у відповідності до конвенції ООН 1948 року, Микола Томенко нагадав, що в преамбулі Закону, зокрема, міститься норма: «… визнаючи Голодомор 1932-1933 років в Україні відповідно до Конвенції від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього як цілеспрямований акт масового знищення людей». А стаття 1 Закону говорить: «Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Українського народу».
Микола Томенко також нагадав, що Закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» набув чинності 28 листопада 2006 року, за нього проголосували фракція БЮТ, НУ-НС, фракція Соціалістичної партії на чолі з Головою Верховної Ради О.Морозом та два депутати з фракції Партії регіонів (Г.Герман та Т.Чорновіл).