Сьогодні під час брифінгу у парламенті заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко підвів підсумки про роботу ВР протягом пленарного тижня.
М.Томенко повідомив, що за цей парламентський тиждень Верховна Рада розглянула 34 законопроекти, із яких в цілому прийнято 3, а в першому читанні – 11. Водночас, говорячи про розгляд законопроектів, які випливають з передвиборчої програми Президента і як ці передвиборчі закони виконуються, М. Томенко сказав: «На цьому тижні парламент розглянув 11 таких серйозних законопроектів соціального характеру. Із них: 2 – прийнято у першому читанні, 7 – відхилено, а 2 відправлено на повторне перше читання, що можна назвати ліберальною формою відхилення. Тобто 9 з 11 соціально значимих законопроектів було відхилено коаліцією». За словами М.Томенка, «така загальна риторика і дискусія дає підстави зробити як мінімуму два висновки: перший – в Україні пройшов тиждень звільнення держави від передвиборчих ілюзій. І другий – початок комунізму, або проекту «Україна для людей» переноситься на невизначений термін».
Водночас, говорячи про «Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік», яка вчора була представлена у парламенті та проголосована у першому читанні, Микола Томенко зазначив, що, детально проаналізувавши цю Програму, не знайшов жодного підтвердження того, що програма Віктора Януковича, з якою він йшов на вибори, буде виконуватися та назвав її свого роду «відмовою уряду та коаліції від задекларованої генеральної лінії Президента». «Це перший документ за часи незалежності України, в основі стратегії якого не лежить покращення якості життя людини, а лежить покращення надходження податків, підтримка галузей економіки, банківська система тощо», – відмітив політик.
Аналізуючи окремі розділи Програми уряду, Віце-спікер назвав ганьбою соціально-гуманітарну часина документу. «Мене відверто стурбували розділи про культуру, освіту, фізичну культуру і спорт, здоровий спосіб життя і все, що стосується цієї частини», – сказав він. Ганебним М.Томенко також назвав розділ про підтримку інформаційного простору. «По-перше, судячи з цього документу, національного інформаційного простору в Україні немає як і терміну «національні інтереси», який теж жодного разу не згадується в Програмі. Складається враження, що в нас нема національних інтересів, зате все стало, як в радянській термінології «вітчизняним», – зауважив Віце-спікер. Він наголосив, що в документі, не тільки не ставиться питання про підтримку, а взагалі жодного разу на згадуються слова «українська мова», «українські традиції». За його словами, «українська культура» згадується один раз в контексті її не конкуренто спроможності. Політик наголосив: «Складається враження, що дану програму писали виключно представники національних меншин України, оскільки необхідність підтримки національних чи етнічних меншин України згадується десятки разів, натомість, не зрозуміло хто ж буде забезпечувати культурні, освітні права власне українців».
Підсумовуючи, заступник Голови ВР М.Томенко висловив сподівання, що до другого читання «Державна програма економічного і соціального розвитку України на 2010 рік» пройде конструктивне обговорення та буде доопрацьована, в тому числі і з врахуванням пропозицій народних депутатів. «Сподіваюся, що в Програмі не лише з’являться терміни «український народ», «українська культура», «українська мова» та «національні інтереси», а й вона перетвориться з програми розвитку партій та фінансово-політичних груп в державну програму розвитку України», – наголосив М.Томенко.