«Кияни вимагають невідкладної зміни влади у столиці», – сказав Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, коментуючи результати соціологічного дослідження щодо ситуації в місті Києві, яке провело «Українське демократичне коло» на замовлення Інституту політики 16 – 22 лютого 2010 року.
В даному дослідженні йдеться про оцінку киянами ситуації, що склалася у столиці. Так, згідно дослідження, 89,3% опитаних негативно оцінюють, те що відбувається на сьогоднішній день у місті Києві і лише 2,5% висловилися позитивно. Діяльність Леоніда Черновецького на посаді Київського міського голови схвалюють лише 3,9% киян, а переважна більшість (91,3%) не схвалює його діяльність. При цьому, якби зараз проводився референдум стосовно довіри меру Леоніду Черновецькому, то тільки 3,9% киян висловили б йому довіру, а переважна більшість киян (89,7%) висловила б Леоніду Черновецькому недовіру. Водночас, говорячи про дострокові вибори, варто зазначити, що переважна більшість жителів міста (85,1%) вважає, що необхідно провести дострокові вибори мера Києва, протилежної думки дотримується тільки 8,7% опитаних.
«Дуже важливо в сьогоднішній дискусії про долю керівництва міста Києва знати якою є позиція киян і, дивлячись на результати опитування, можна з впевненістю сказати, що кияни виступають за невідкладну зміну влади у столиці», – підсумував М.Томенко.
Заступник Голови ВР зауважив, що такої недовіри до посадової особи органів місцевого самоврядування «Україна ще не знала». Він також відмітив, що «динаміка розчарування та не сприйняття Леоніда Черновецького і його команди в місті Києві може певною мірою порівнятися лише з «сумною історією» щодо оцінки діяльності Віктора Ющенка.
«Цілком очевидно, що результати цього своєрідного громадського референдуму – це вимога киян якнайшвидше змінити владу у столиці», – сказав М.Томенко. Він також наголосив, що цей факт змушує Верховну Раду невідкладно розглянути питання про перевибори та призначити дату дострокових виборів у місті Києві з метою зміни влади на ту, яку буде сприйнято жителями Української столиці.
Детальніше з результати соціологічного дослідження можна ознайомитися на сайті polityka.in.ua/