Голова Комітету з питань свободи слова та інформації звернувся до керівництва Інформаційного агентства «УНІАН» з проханням роз’яснити ситуацію, що склалася із поширенням цим агентствам заяв народних депутатів України Олександри Кужель та Сергія Власенка, які, за їхнім твердженням, є неправдивими та вигаданими.
Зокрема, йдеться про інформацію, поширену 11 лютого агентством УНІАН від імені Сергія Власенка про спроби отруєння та стеження за ним, а також заяву Олександри Кужель «Мене можуть посадити на 10 років», яка за твердженням авторки, є частково сфальсифікованою.
«Ми знаємо, що в УНІАНі склалася непроста ситуація, адже протягом останнього часу з цього агентства звільнилась ціла низка авторитетних журналістів, але тепер ситуація ускладнилась ще більше, адже вводить в оману людей та підриває довіру до шанованого раніше інформаційного агентства», – зазначив Микола Томенко.
Він нагадав, що це вже другий подібний випадок в Україні з поширенням неправдивої інформації за останній місяць. Зокрема, нещодавно до нього як до Голови Комітету звернулось керівництво газети «Високий замок», яке повідомило, що сайт «Обозреватель» здійснив передрук інтерв’ю із доповненнями, яких у першоджерелі не було. Журналісти стверджують, що деякі відповіді опозиціонера були видумані, а тому називають це «маніпулятивними політтехнологіями».
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації просить керівництво УНІАНу роз’яснити ситуацію, що склалася з поширенням неправдивих заяв народних депутатів та належним чином відреагувати на цей факт, оскільки йдеться вже не про цензуру, а про маніпуляцію та пропаганду, – прийоми, що, за словами політика, активно використовуються у тоталітарних режимах.
«Йдеться саме про маніпулятивні технології, оскільки низка медіа, які характеризуються симпатією до влади, активно передрукувала та поширила ці, як з’ясувалося, вигадані заяви», – уточнив Микола Томенко.
Він також повідомив, що у разі необхідності, ця ситуація буде розглядатися на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації.
Довідково
Скріншоти сфальсифікованих повідомлень